Богдан Гаврилишин «Можливості економічного прориву України»

Співзасновник всесвітнього економічного форуму в Давосі, дійсний член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, академік Міжнародної академії менеджменту, доктор економіки університету Женеви та засновник Міжнародного інституту менеджменту (м.Київ), консультант держав та міжнародних компаній - Богдан Гаврилишин - 4 грудня 2012 року відвідав КНЕУ із спеціальною лекцією «Можливості економічного прориву України». Організатор заходу - Наукове студентське товариство КНЕУ за підтримки Благодійного фонду «Богдана Гаврилишина».

Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у селі Коропець (тепер Тернопільська область, Україна). Під час ІІ Світової війни у 1944 р. його забирають до Німеччини. Після 1945 р. він перебуває у таборі для переміщених осіб, а у 1947 р. виїжджає до Канади, де на початках працював лісорубом, організовував вечірні класи для українців та займався діяльністю у профспілках. У 1952 р. здобуває ступінь бакалавра, а 1954 р. магістра спеціальності «Інженер-механік» в Університеті Торонто. У 1954–1960 рр. займає посади з дослідництва, інженерної справи та менеджменту в Канаді. З 1960 р. — мешканець Швейцарії. 1976 р. здобуває ступінь Ph.D. з економіки у Женевському Університеті. З 1988 року працює на громадських засадах в Україні. Від здобуття Україною незалежності, Богдан Гаврилишин є радником кількох Президентів України, прем'єр-міністрів та Голів Верховної Ради.

Майже тридцять років Б.Гаврилишин присвятив Міжнародному інституті Менеджменту МІМ-Женева. Займав посади Директора з навчання (1960–1968 рр.), Директора Інституту (1968–1986 рр.), почесного науковця (1986–1989 рр.). У Женеві він викладав «Економічний Розвиток», «Керівництво міжнародними операціями», «Світове бізнесове середовище», «Управління державами» та ін. На початку 1970-их цей Інститут 25-річчя свого існування вирішив відсвяткувати по-особливому. Так було засновано всесвітній форум у Давосі, куди щороку стали з'їжджатися перші особи світового бізнесу і політики. У 1990 році засновує Міжнародний Інститут Менеджменту у Києві, де зараз є Головою Наглядової Ради. У 1996–1997 роках є Директором Міжнародної Академії Навколишнього Середовища у Женеві. Проводив семінари й головував на конференціях, читав лекції в університетах для груп фахівців та на міжнародних конференціях в більш, ніж 70 країнах і продовжує це робити сьогодні.

Лекцію з відомим вченим економістом відвідали багато студентів та викладачів не тільки з нашого університету, а й з інших вузів Києва. Представив Богдана Гаврилишина проректор з науково-педагогічної роботи Олексій Іванович Олексюк, який привітав поважного гостя від імені адміністрації та ректора університету.

Приділивши незначну долю часу своїй біографії, Богдан Дмитрович перейшов безпосередньо до лекції. Економіст зазначив, що можливість економічного прориву буде тільки після повної трансформації України. Кардинальної перебудови структури і всіх органів державної влади, економічної системи та соціальної сфери (наука, освіта, охорона здоров‘я). На яку Україну повинна змінитись держава? В якій будуть 4 риси - політична свобода, економічний добробут всього населення, соціальна справедливість та нормальне співжиття з біосферою. Яким чином? Вчений вбачає одним з виходів вивчення структури країн, в яких є ці 4 характеристики. Таких країн, на його думку, лише 6: Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швейцарія, Швеція. Б.Гаврилишин підкреслив, що мав змогу пожити в багатьох країнах світу й проаналізувати досвід правління в цих державах. Хто зробить таку трансформацію? Нова генерація (20-35 років). Чому вони? Україна тривалий час була закрита для світу. В сучасності ситуація значно змінилась, саме молоді люди володіють іноземними мовами, знають сучасні інструменти праці, багато хто побував в різних куточках світу, при цьому вони не втратили патріотичність та чесність.

В ході співпраці між Науковим студентським товариством КНЕУ та керівництвом Благодійного фонду «Богдана Гаврилишина» (http://bhfoundation.com.ua) обумовлено можливість навчання закордоном та вивчення успішного іноземного досвіду для активних студентів КНЕУ. Фонд надаватиме поради (див. додаток), допоможе контактами, профінансує вивчення, особливо подорожі. В подальшому НСТ буде здійснювати інформаційне розповсюдження проектів спільно з БГФГ для активної студентської молоді.

Благодійним фондом «Богдана Гаврилишина» було передано в бібліотеку КНЕУ примірники книг «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє» та книга спогадів «Залишаюсь українцем», які можна також завантажити в електронному варіанті на сайті БФБГ. В завершенні спілкування із студентами КНЕУ, Богдан Гаврилишин зазначив, що пройшов в житті все – від харчування із смітника до найдорожчих бенкетів. Але головне – це мрія! Починайте від мрії, це перетвориться на візію, що згодом стане бізнес-планом.