«Завтра.UA: вся правда про конкурс!»

Офіційно всі думають, що стипендіальна програма «Завтра.UA» – це приватний загальнонаціональний конкурс з підтримки талановитої молоді в Україні, який входить до проектів Фонду Віктора Пінчука. Але чи це вся правда? В реальності все зовсім не так!

.

ЖИТТЯ ДО КОНКУРСУ

Сидите Ви одного разу в Інтернеті й натрапляєте сайт конкурсу. До відправлення заявки залишається один день. Заглянули в правила – там треба роботу відправити, есе написати, копії там якісь прикріпити. Коротше часу вистачає. Особливо, якщо не лягати спати й конкурсну роботу написати вночі.

ПЕРЕМОГА

І от Ви перемагаєте в конкурсі. Що далі? А далі таке  – Ви потрапляєте на 3-х дневний Форум під Києвом із 300-сот стипендіатів з всієї України. Що вони там роблять? Цілими днями грають в ігри, організовують квести, малюють плакати, слухають майстер-класи, розроблять проекти й навіть творять реальні стартапи.

Складається враження, що ти на великій організованій вечірці. І вона не закінчуються ні вдень, ні вночі. Там спати просто неможливо! Хтось доробляє презентацію, хтось співає біля річки, дехто стрибає через костра, а весела компанія рубається цілу ніч в мафію. Куди там до сну, коли 2-ві ночі підряд проходить дискотека під відкритим небом. Зранку на сніданок (до речі, їсти дають безкоштовно)) і знову на ігри, проекти, події.

ЗНАЙОМСТВА

Крім мега-тусовки в компанії молодих, креативних, ініціативних й симпатичних (це про дівчат), там перебувають особливі учасники. Про них мало хто знає й з ними майже не спілкуються. Тому що це відомі люди! Впродовж Форуму стипендіати можуть вільно поговорили з братами Кличками, Святославом Вакарчуком, Арсенієм Яценюком, Павлом Шереметою, Віктором  Пінчуком й навіть Джиммі Вейлзом (засновник Вікіпедії). Тобі співають Пара Нормальних, а кругом бігає Саша Педан з Comedy. Погодьтесь, атмосфера захоплює.

ГОНОРАР

Після тусовки, ти повертаєшся додому й тішиш гарненьким ламінованим дипломом своїх батьків. В тебе + 50 друзів Вконтакті, сотні фото й купа вражень на місяць вперед. Ти такий щасливий лежиш на дивані й не можеш забути все, що там творилося. І тут опа! – несподіванка. Тобі нараховують приватну стипендію в розмірі 10 тис. грн. впродовж наступного року. В мене була думка - за що? 🙂

ЖИТТЯ ПІСЛЯ ФОРУМУ

Згодом, ти починаєш тратити ті грошики, вже не так часто коментуєш фото з Форуму й ніби все повертається в попереднє русло. Але не тут то було! Життя вже не може бути попереднім. Статус стипендіата дає можливість брати участь в багатьох подіях Фонду – лекції з мега-успішними спікерами: Білл Клінтон, Тоні Блер, Колін Пауелл, Домінік Стросс-Кан, Кофі Аннан, Мічіо Каку та Річард Бренсон.

Кожного літа можна їздити на проекти «Заповідник» або «Climate Change Camp» - тиждень із стипендіатами на Шацьких озерах чи в Херсонесі. Брати участь в проекті «Всесвітні студії» - рік навчання в кращих університетах світу. Навіть просто відсвяткувати Новий рік в компанії друзів-стипендіатів в одному з міст України (той Львів я пам’ятаю ще дотепер).

БОНУС

Особливо активні стипендіати можуть потрапити на саміт «Ялтинська європейська стратегія». Оооо! … це вже окрема історія – можливість просто посидіти за чашкою кави з світовими економістами, не поділитися останнім кусочком торта з Тігіпком, випити кока-коли з Квасьневським, потанцювати з дружиною Пінчука, забрати мобільник в Порошенка. Й найбільш смішно, що це все було насправді. І це вже окрема історія для наступної статті.

Автор:  Володимир Фридель - стипендіат 2010, учасник Форуму 2012, учасник YES 2013.

"Як думаєте – варто було не спати ту ніч, при написанні конкурсної роботи для участі в Завтра.UA" 😉