Навчання за кордоном: лови свій шанс!

Кожен із нас мріє про успіх та чудове майбутнє, але дуже часто це все так і залишається витвором уяви та нездійсненними бажаннями. А вся проблема в тому, що ми просто боїмося зробити перший крок! Ось, наприклад, зараз відбувається відбір на Завтра.UA і багато розумних та талановитих, недооцінюючи себе, бояться долучитись до цієї чудової програми! В цій статті я хочу вам розповісти як я подолала такий бар’єр і в що це вилилось!

ІНФОРМАЦІЯ!

Про відбір на семестрове навчання до німецького вузу у Констанці я дізналась на сайті Центру міжнародних зв’язків КНЕУ, там взагалі можна знайти багато всякої цікавої інформації, раджу туди заглянути. До того ж, відбір на різне навчання за кордоном там проводиться щорічно, тобто збільшуються шанси кудись потрапити! Вирішила, що непотрібно зволікати!

ДІЯ!

Процес підготовки був кропітким та тривалим. Не мала уявлення з чого починати та на чому зосереджуватись, усе здавалось таким нереальним, адже конкуренція нелегка. Однак головне діяти, і поступові кроки та наполегливість завжди виллються в результат, навіть якщо зразу він і непомітний!

Перечитавши багато книжок з граматики німецької мови, економічні статті та замітки в журналах, я вже було думала, що наче, все йде як по маслу,  моя підготовка до співбесіди з німецьким професором  була у розпалі. Однак, не так сталось як гадалось. Коли приходить час продемонструвати свої здобутки, то вступає в силу такий фактор як хвилювання та страх. Мене це не оминуло, зосередитись було нереально, просто опускались руки.  Але тут я вас можу завірити, усі ті, хто проходять відбір й ті,  що його проводять знаходяться в однаковій ситуації. Тому, чим швидше ви приведете свої думки до ладу, тим більше нервових клітин збережете.

Сам процес інтерв’ю для мене пройшов наче в тумані, однак найголовніші поради, які для себе зрозуміла це те, що конкурсна комісія зважала на суть того що ви говорите! Загальні фрази про те, як ви мрієте про це навчання, чи як вам воно снилось, і усе інше в цьому роді, буде марним. Лише конкретні плани, реальні цілі, які ви перед собою ставите, суттєвий результат який ви отримаєте, ну і звичайно, потрібно вміти висловлювати свою думку щодо певних економічних процесів чітко та ясно!

РЕЗУЛЬТАТ!

Зрештою, я стала однією з тих, кого відібрали на семестрове навчання в Університет Констанц. І тут почалась сама жара. Усі враження від неймовірного німецького порядку та чистоти ми всі можемо прочитати в Інтернеті. Я хочу розказати про сам процес навчання, яким він став для мене!

Перш за все, здивувала організація навчального процесу, ніякого примусу чи обов’язкових лекцій і семінарів, усе покладено на твою відповідальність. У них вчаться ті, хто хочуть, а не кого змушують батьки чи обов’язок перед державою. Величезний вибір різних додаткових курсів та мовних лекцій - обирай хоч всі, лиш би вистарчало часу. Безперечно, є обов’язкові предмети, які треба здати для отримання диплому. Однак, все навчання базується на особистій ініціативі. Професори та лектори дуже доброзичливі та готові допомогти. Записуйся на зустріч – та консультуйся щодо всіх питань з предмету. Сам процес навчання мені дійсно сподобався та залишив приємні враження!

Однак реальним шоком стала бібліотека! Я ще не бачила такої кількості книг абсолютно легко доступних для використання та вивчення, а не захованих на складах та в сейфах для поїдання мухам. Бібліотека завжди заповнена студентами, а у період сесії знайти вільне місце просто нереально. Вразило також те що у Констанці бібліотека працює цілодобово та щодня! Тобто все для тебе, просто сідай та вчись.

На екзаменах не пишеш ні імені, ні прізвища, а лише номер свого студентського, тобто жоден викладач не знає чию роботу перевіряє, персональне ставлення виключене.

ВИСНОВКИ!

Можна було б багато писати про студентське життя, щоночі  море вечірок та всяких тусовок, хоч не спи, а гуляй та відпочивай, однак це вже інша тема! На завершення скажу, що не варто боятись! Використовуйте кожен шанс для самовдосконалення та розвитку, дійте і ваш успіх вас знайде!

Автор: Соломія Баріда - студентка Кредитно-економічного факультету КНЕУ, учасниця Програми навчання за обміном в Universität Konstanz (Німеччина).

«Ваш успіх - це результат сьогоднішніх дій!»