Fulbright Graduate Student Program

Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ. Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з дослідницькою працею.

Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю; річне/півторарічне навчання без отримання диплому з метою поглиблення знань з певної наукової дисципліни (non-degree study program); підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).

Вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу
  • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі
  • мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (у серпні 2015 р.)
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів

Умови гранту:

• оплата навчання в університеті
  • щомісячна стипендія
  • медичне страхування
  • квиток в обидва боки

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

• [анкета]
  • обов'язкові додаткові форми
  • три рекомендаційні листи
  • копії всіх документів про вищу освіту, які свідчать про отриману кваліфікацію, ступінь чи звання (дипломи з додатками, сертифікати тощо)/ або копія залікової книжки для студентів 3-6-х курсів, які ще не отримали диплом на момент конкурсу. Документи мають бути завірені тільки тією установою, яка їх видала (нотаріально завірені копії не приймаються). Фіналісти програми повинні будуть подати завірені переклади документів про освіту англійською мовою.
  • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:

1. перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу(травень 2014)
  2. рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (червень-липень 2014)
  3. співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина вересня 2014)
  4. затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень 2015)
  5. початок навчання/гранту – серпень-вересень 2015 року.

Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination) у жовтні-листопаді 2014 року. Кандидати з права складатимуть лише TOEFL.

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп'ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам.

Остаточне рішення щодо надання гранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити університети у відповідності до академічних або наукових інтересів кандидатів.

Документи приймають до 16 травня щороку.

Координатор програми — Інна Бариш ibarysh@iie.org; student.ukraine@iie.org

Асистент програми —  office.ukraine@iie.org