Fulbright Faculty Development Program

Програма імені Фулбрайта запрошує взяти участь в конкурсі на проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; молоді кандидати наук; співробітники науково-дослідних установ.

.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу
  • викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
  • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
  • подаватись на програму не раніше ніж через 5 років після перемоги в іншому конкурсі за Програмою імені Фулбрайта

* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

** Не можуть брати участь у конкурсі громадяни України, які постійно проживають на території США впродовж 5 років; ті, хто мають дозвіл на постійне проживання в США; студенти, які навчаються в американських університетах на час проведення конкурсу.

*** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється вимога про дворічне перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи).

Умови гранту:

Тривалість гранту — 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують:

• щомісячну стипендію
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури
  • медичне страхування
  • квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

• [анкета]
  • обов'язкові додаткові форми
  • три рекомендаційні листи
  • копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо), що мають бути завірені тільки тією установою, яка їх видала (нотаріально завірені копії не приймаються). Фіналісти Програми повинні будуть подати завірені переклади документів про освіту англійською мовою
  • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Критеріями відбору є:

• наукові досягнення кандидата
  • переконливо розроблений план стажування
  • актуальність проекту, реальність втілення його результатів, здатність до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, що матимуть суттєвий вплив на стан сучасної освіти та науки в Україні, практику вищої школи
  • готовність до ініціювання та запровадження нових курсів, розповсюдження передових методів навчання та викладання

Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:

• перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу (квітень 2013)
  • рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли у півфінал (квітень-травень 2013)
  • співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина червня 2013)
  • затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень 2014)
  • початок стажування/гранту — серпень-вересень 2014 року.

Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) у вересні-жовтні 2013 року.

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує учасникам конкурсу витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп'ютерне тестування для фіналістів програми; надає візову підтримку стипендіатам.

Остаточне рішення щодо надання гранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта(США). Інститут Міжнародної Освіти допомагає визначити університети або науково-дослідні інституції у відповідності до академічних або наукових інтересів та професійних цілей кандидатів.

Документи приймають до 1 листопада щороку

Офіс Програми імені Фулбрайта