Круглий стіл «Соціальне партнерство в Україні: виклики та проблеми»: спільна робота НСТ та кафедри макроекономіки та державного управління

8 грудня о 13.30 в конференц-залі головного корпусу КНЕУ за ініціативи Наукового студентського товариства КНЕУ та  організаційної підтримки кафедри макроекономіки та державного управління відбувся круглий стіл «Соціальне партнерство в Україні: виклики та проблеми».

Метою організації круглого столу було на прикладі моделей взаємодії бізнесу та соціуму виявити сучасні соціальні потреби та можливості їх задоволення, дати студентам поштовх майбутнього кар’єрного розвитку на засадах соціальної відповідальності.

Питання, що були обговорені:

• моделі соціально-приватного партнерства: зарубіжний та український досвід; перешкоди для розвитку та потенціал соціального партнерства у вирішенні соціальних проблем України.
  • пріоритети участі бізнесу в соціальних програмах: можливості та перспективи формування приватних соціальних фондів і гарантій; напрямки та особливості участі волонтерів у соціальних програмах сучасності;
  • взаємодія бізнесу, соціуму та експертів у соціально значимих програмах: потенціал та ініціативи викладачів; участь студентів у соціальних програмах.

Серед експертів у роботі круглого столу взяли участь:

Лісовська Октябрина – керуючий партнер групи соціального бізнесу «O2», Президент ГО "Центр соціального лідерства", засновник форуму "Найкращі соціальні проекти України», член Міжнародної асоціації соціального маркетингу . Досвід роботи в маркетингових комунікацій – 11 років.

Тема виступу: «Соціальне партнерство в Україні. Три сектори - один виклик»

Лісовський Гліб – засновник і керуючий партнер групи компаній соціального бізнесу «O2», організатор «Форуму кращих соціальних проектів України», координатор робочої групи Міністерства соціальної політики України з розробки «Національної стратегії соціальної відповідальності суспільства», експерт в області соціального маркетингу.

Тема виступу: «Соціальний маркетинг як основа ефективних змін в Україні»

Назарук Василь – старший викладач Школи соціальної роботи ім. В.Полтавця НаУКМА, керівник Програми соціального інвестування «Вестерн Ен-Ай-Ес» (WNISEF), колишній керівник Всеукраїнського ресурсного центру розвитку соціального підприємництва «Соціальні ініціативи».

Тема виступу: «Інвестиції для соціального підприємництва. Українські практики»

Модератором та співорганізатором круглого столу став доцент кафедри макроекономіки та державного управління Жданов Володимир Ігорович. На круглому столі присутні були викладачі та студенти різних факультетів КНЕУ. Серед представників факультату економіки та управління у роботі круглого столу взяли участь професор Соболь Сергій Миколайович від кафедри менеджменту та доцент Федірко Наталія Вікторівна від кафедри макроекономіки та державного управління.

Із боку студентів під час круглого столу виступила голова Наукового студентського товариства, студентка 4 курсу факультету міжнародної економіки і менеджменту, Кульбако Марія із доповіддю "Управління розвитком соціального партнерства".

Активну участь в обговоренні питань круглого столу взяли також студенти 4 курсу спеціалізації "Менеджмент державних установ", які організували жваву дискусію із запрошеними гостями щодо проблем розвитку соціального підприємництва в Україні.