ЕКОНОМІЧНІ ПІДСУМКИ ЄВРО-2012 ДЛЯ УКРАЇНИ

«ЕКОНОМІЧНІ ПІДСУМКИ ЄВРО-2012 ДЛЯ УКРАЇНИ» - на дану тему 18 жовтня 2012 року пройшов круглий стіл організований Молодіжним клубом економічних дискусій КНЕУ. Перед чемпіонатом Європи з футболу, 15 лютого 2012 року, студентами КНЕУ проводилась дискусія на тему «ЄВРО-2012: ЕКОНОМІЧНІ ОЧІКУВАННЯ ДЛЯ УКРАЇНИ». В той час було чимало розмов, перспектив, позитивних та негативних передбачень. Експерти прогнозували як економічний бум, так і дефолт України після ЄВРО. Даний круглий стіл став продовженням та підбиттям підсумків ЄВРО-2012 з економічної точки зору. Організатори поставили за мету отримати відповіді на важливі питання, що очікують економіку країни після такої масштабної події. Які наслідки отримала Україна після чемпіонату? Наскільки постраждав  бюджет і як розпорядилися коштами? Котрі галузі отримали прибутки, а які стали збитковими? Що можна було зробити по іншому? Які зробити ВИСНОВКИ?

Щоб дати відповіді на всі ці питання, робота заходу проходила в три етапи доповідей та обговорення. Першу доповідь,  «Фінансові наслідки  - економічна оцінка проведення футбольного чемпіонату», презентувала студентка 4 курсу ФЕАПК Аліна Левочко. Доповідач зосередилася на найбільш складному аспекті проблеми, безпосередній економічній оцінці чемпіонату. Вона проаналізувала витрати приймаючих міст, вартість реконструкції стадіонів та аеропортів, оцінила структуру прибутків України від туристів. Як висновок, Аліна стверджує, що Україна витратила на проведення чемпіонату Євро-2012 більше 5 млрд.дол., а заробила лише 1 млрд. дол. При цьому більшість прибутків отримали підприємці і приватні організації, в той час бюджет заробив лише на податках. Хоч позитивною стороною, доповідач відмітила, що за умов ефективного використання нових об’єктів інфраструктури, витрати на Євро-2012 можуть окупитися через кілька років. Однак для цього необхідно розробити прогресивну маркетингову програму їх експлуатації.

Наступний аспект проблеми «Соціальні наслідки – значення ЄВРО-2012 для формування європейської держави» - на цю тему із доповіддю виступила студентка 3 курсу ФЕтаУ Ольга Ілюхина. Соціальний вплив такої масштабної події також заслуговує уваги. На думку, доповідача найбільший Євро-плюс в даному напрямку — це те, що українці отримали більш точне відчуття власної самооцінки. Чемпіонат може стати ефективним інструментом для початку нового типу комунікації з глобальною сім’єю народів. Разом з тим українці визнають, що Євро 2012  було Україні «не по кишені», до того ж під час його організації відбувалися масові розкрадання бюджетних коштів.

Підсумкову доповідь «Іміджеві наслідки – міжнародна репутація України як інвестиційний потенціал», розповіла студентка 1 курсу МЕіМ Альона Томашенцева. В сучасній економіці імідж країни розглядається не тільки як хороше враження та відгуки туристів. З економічної точки зору це можливість залучити якомога більше інвесторів. Тому багато країн вкладають ресурси в розвиток іміджевої складової власної держави. Доповідач зазначила, що імідж України покращився на світовому рівні, однак це поки що не переконало інвестиційний капітал текти в нашу державу. Найбільш цінним на її думку є те, що всі поставлені євротурніром завдання Україна і Польща виконали і свято футболу вдалося, незважаючи на похмурі прогнози.

Учасники круглого столу жваво приймали участь в дискусії, оскільки всі бачили проведення чемпіонату на власні очі. Як висновок, всі присутні погодились, що проведення ЄВРО-2012 дало важливий соціальний ефект та стало хорошим іміджевим покращенням України в світі. Однак якщо розглядати чемпіонат як бізнес-проект, то він був абсолютно невдалим й в майбутньому варто про це пам’ятати, щоб максимально ефективно використовувати бюджетні кошти.

В науковому заході, окрім студентів КНЕУ, участь прийняли запрошені гості, а саме представники Харківського торговельного-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету. Їх думка була особливо корисна, оскільки можна було почути безпосередні враження від одного з приймаючих ЄВРО міст – Харкова. Окрім цього між Науковим студентським товариством КНЕУ та Студентським науковим товариством ХТЕІ КНТЕУ було підписано договір про співпрацю й вже налагоджено домовленості щодо можливого проведення вебінару між студентами двох вузів.

Прес-служба НСТ КНЕУ

Презентації доповідей:

1. «Фінансові наслідки  - економічна оцінка проведення футбольного чемпіонату»

2. «Соціальні наслідки – значення ЄВРО-2012 для формування європейської держави»

3. «Іміджеві наслідки – міжнародна репутація України як інвестиційний потенціал»