Візит української прогресивної молоді в Російську Федерацію

Впродовж 2-12 вересня 2012 року в Російській Федерації відбувся візит молодих громадських діячів і журналістів з України, метою якого було налагодження суспільних, ділових, наукових зв’язків та ознайомлення із культурними надбаннями сусідньої держави.

Офіційна делегація української молоді відвідала столицю РФ м.Москву та м.Санкт-Петербург. Учасниками стали 10 молодіжних лідерів з різних напрямків громадської діяльності та 10 молодих журналістів українських ЗМІ. Склад делегації охоплював учасників з Києва, Харкова, Львова, Одеси, Донецька, Луцька. Серед журналістів були працівники Першого національного телеканалу, каналу новин «24», ГТРК «Культура», Першого ділового каналу. Громадських діячів представляли Українська молодіжна громадська палата, Фундація молодих лідерів України, Центр соціально-консервативної політики та ін. Також до складу делегації залучили представників провідних вузів України. Зокрема, Національну академію державного управління при Президенті України, Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, Донецький національний університет, Черкаський національний університет ім.Б.Хмельницького та ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана». Наш вуз представляли члени Наукового студентського товариства КНЕУ.

Програма заходів була надзвичайно насичена. Офіційна частина охоплювала зустріч з керівництвом Департаменту сімейної та молодіжної політики м.Москви, Федерального агентства по справах СНГ, круглий стіл із Російським союзом молоді. Знайомство з роботою редакцій і телеканалів, наприклад, «РИА Новости», «Russia Today», «Союз журналістів Росії», участь в прес-конференції ІТАР-ТАСС тощо. Цікавим заходом була семінар гра-дебати в МГИМО МИД РФ, яка проходила на тематику гуманітарного та економічного блоків щодо міжнародних зв’язків України та Росії. Культурна програма вдалась не менш активною. Відвідання Державного історичного музею РФ, території Московського Кремля, Третьяковської галереї, соборів Санкт-Петербурга, Державного музею-заповідника Петергоф та ін.

Даний візит є важливим для формування молодіжної політики та розумного ведення східного партнерства України. Оскільки, молодь та ЗМІ активно впливають на державотворення, то політика співпраці із збереженням національних інтересів має вагоме значення. Окрім отриманого досвіду та налагодження міжнародних взаємин, Володимир Фридель, як заступник голови Наукового студентського товариства КНЕУ, уклав домовленості щодо участі в наукових заходах, обміну інформацією та організації спільних проектів із представниками російських вузів. Зокрема, можливість участі студентів КНЕУ в економічному форумі на тему Євразійського союзу, що пройде в жовтні-листопаді цього року в Росії. Більш детальнішу інформацію, можна буде отримати в кабінеті Наукового товариства або на сайті http://nst.kneu.kiev.ua. Бажаємо успішних закордонних візитів.