Міжуніверситетський круглий стіл: «КОЛИВАННЯ ДЕПОЗИТНИХ СТАВОК ЯК СИГНАЛ ДО ДЕВАЛЬВАЦІЇ».

29 листопада 2012 року на кредитно-економічному факультетів КНЕУ відбувся Міжуніверситетський круглий стіл на тему: «КОЛИВАННЯ ДЕПОЗИТНИХ СТАВОК ЯК СИГНАЛ ДО ДЕВАЛЬВАЦІЇ». В рамках підписаного договору співпраці між науковими товариствами участь в заході взяли студенти та викладачі факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічного університету. Організаторами заходу виступали Наукове студентське товариство КЕФ за підтримки Інституту кредитних відносин КНЕУ.

Окрім студентів, науковий захід відвідали чимало викладачів. Зокрема, серед запрошених експертів були: Савлук Михайло Іванович, д.е.н., професор кафедри банківської справи; Баріда Надія Петрівна, к.е.н., доцент, докторант кафедри банківської справи; Нікітін Андрій Валерійович, к.е.н., доцент кафедри менеджменту банківської діяльності; Охрименко Ірина Борисівна – старший викладач кафедри банківської справи; Ситник Олександр Васильович – старший викладач кафедри банківської справи та Васильчишин Олександра Богданівна – к.е.н., доцент кафедри банківського менеджменту та обліку ТНЕУ.

Тема виявилась доволі цікавою й викликала чимало суперечок між експертами та студентами. Особливо дискусійним було з’ясування причин та наслідків девальвації і чи відбудеться девальвація гривні найближчим часом. Для кращого розуміння встановленої тематики, робота круглого столу була спрямована на три напрямки.

Першу доповідь «Взаємозв’язок відсоткових ставок та курсу валюти»   підготувала Ганна Сич (4 курс, КЕФ, КНЕУ). Доповідач роз’яснила сутність поняття «девальвація» та яким чином коливання відсоткових ставок по депозитам та кредитам пов’язане з зміною курсу валюти. Наступну доповідь «Причини зміни ставок за депозитами в Україні» презентував Назар Дума, (4 курс, ФББ ТНЕУ). Доповідач пояснив причини коливання відсоткових ставок по депозитам різних видів в Україні та їх динаміку впродовж 5 років. Завершила доповідну частину Наталія Куленко (4 курс, КЕФ, КНЕУ) із темою: «Очікування девальвації: можливі наслідки та регулювання»  підготувала. Доповідач підсумувала презентацією можливих наслідків для України від очікування девальвації й розкрила питання врегулювання девальваційних процесів.

Після доповідей всі учасники перейшли до жвавої дискусії, оскільки питання девальвації є досить актуальним для сучасної української економіки. Багато проблем, що висвітлювались з теоретичної сторони далеко не відповідають існуючим реаліям. В процесі обговорення всі дійшли висновків, що «корінь» девальваційних явищ необхідно досліджувати більш ширше та різнобічно. Експерти погодились на думці, що будь-яка девальвація, навіть в маленьких масштабах є негативним фактором розвитку економіки, оскільки рано чи пізно вона призведе до гірших наслідків. З’ясували, що регулювання девальвації має стати обов’язковим для державних органів, в першу чергу регулюванням з боку НБУ в короткостроковому періоді та шляхом вирівнювання платіжного балансу в довгостроковій перспективі.

В подальшому Науковим студентським товариством КЕФ заплановано багато наукових заходів з банківської проблематики. Тому запрошуємо як студентів, так і викладачів КНЕУ долучатись до цікавих та інформативних наукових подій НСТ.

Доповіді учасників круглого столу:

1. Ганна Сич - Взаємозв’язок відсоткових ставок та курсу валюти

2. Назар Дума - Причини зміни ставок за депозитами в Україні

3. Наталія Куленко -  Очікування девальвації: можливі наслідки та регулювання

Вы можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.
Київський національний економічний університет
Яндекс.Метрика