Відбувся круглий стіл «ТІНЬОВИЙ БАНКІНГ»

16 жовтня 2012 року на кредитно-економічному факультетів КНЕУ відбувся круглий стіл на тему:  «ТІНЬОВИЙ БАНКІНГ», організований Науковим студентським товариством КЕФ за підтримки Інституту кредитних відносин та Кафедри банківської справи КНЕУ. Модераторами заходу виступили Корнилюк Роман, к.е.н., старший викладач кафедри банківської справи КНЕУ та Фридель Володимир, аспірант кафедри банківської справи, заступник голови Наукового студентського товариства КНЕУ.

Метою заходу стало обговорення студентами, теоретиками і практиками ролі тіньового банкінгу в економічному циклі, проблематики впливу тіньового банкінгу на розвиток банківської системи, а також методів його регулювання.

Окрім студентів, науковий захід відвідали чимало викладачів. Зокрема, серед запрошених експертів були: Івасів Ігор Богданович - д.е.н., професор, директор Інституту кредитних відносин, Ходакевич Сергій Іванович - к.е.н., доцент, заступник декана кредитно-економічного факультету, Поліщук Євгенія Анатоліївна - к.е.н., доцент кафедри банківських інвестицій, Охрименко Ірина Борисівна – старший викладач кафедри банківської справи та Ситник Олександр Васильович - старший викладач кафедри банківської справи. Практичну сторону банківського бізнесу представляв Ілляшенко Павло — керівник відділу досліджень та управління активами інвестиційної компанії Astrum Investment Management, член індексного комітету Української біржі.

Тема виявилась не простою й викликала чимало суперечок між експертами та студентами. Особливо дискусійним було визначення та виокремлення тіньового банкінгу від загальної банківської системи. Щоб найкраще зрозуміти всі тонкощі цього питання, робота круглого столу поділялась на три напрямки.

«Характеристика тіньового банкінгу в економічній системі» - доповідь Тетяна Вознюк (3 курс, КЕФ). Доповідач роз’яснила сутність поняття «тіньовий банкінг» (shadow banking) та схему  функціонування тіньових банків, виокремила їх переваги та недоліки. Наступна доповідь «Світова практика регулювання тіньового банкінгу» - Яків Сашко (4 курс, КЕФ). Яків зосередився на прикладах тіньового банкінгу й кроках формування тіньової банківської системи. Він вдало продемонстрував зарубіжний досвід, особливо приклади США. Заключна доповідь «Прояви тіньового банкінгу в Україні» - Олександра Косточка (4 курс, КЕФ). Доповідач проаналізувала статистичні показники тіньової банківської системи та підвела підсумки щодо реального стану в Україні.

Навіть в ході насичених інформацією доповідей, багато питань приводили до жвавої дискусії. Оскільки тіньовий банкінг складне поняття, тож зрозуміти всі тонкощі його формування та регулювання було непростим завданням для студентів. Однак, в процесі обговорення проблемні питання ставали все зрозумілими та простішими. В підсумку, всі учасники згодились на думці, що такому феномену фінансової системи як тіньові банки, варто приділяти більше уваги з боку регуляторів. Тіньові банки мають вагомий вплив на весь фінансовий ринок й не регулюючи їх діяльність можна отримати значний фінансовий колапс.

В подальшому Науковим студентським товариством КЕФ заплановано чимало круглих столів та наукових семінарів з банківської проблематики. Тому запрошуємо як студентів, так і викладачів КНЕУ долучатись до цікавих та інформативних наукових заходів НСТ.

 Презентації доповідачів круглого столу:

1. Тетяна Вознюк - Характеристика тіньового банкінгу в економічній системі

2. Яків Сашко - Світова практика регулювання тіньового банкінгу

3. Олександра Косточка - Прояви тіньового банкінгу в Україні

Прес-служба НСТ КНЕУ

 

 

 

 

 

 

Вы можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.
Київський національний економічний університет
Яндекс.Метрика